МАРКІВЦІ<br>Ласкаво просимо!
КУРЧАТА... В КОРІВНИКУ

Репортаж

Джерело — "Жовтнева зоря" від 2 липня 1966 року.

На околиці радгоспної садиби вишикувалися тваринницькі приміщення. Це молочно-товарна ферма радгоспу "Кіровський". Добротні корівники. Між двома зроблено чималий вигульний двір. Та прогулюються в ньому зараз не корови, а... курчата. Так, курчата. І немало. Аж 24700. Вигульний двір, обнесений густою дротяною сітко, мов білим пухом укритий. Після дощу, що недавно пройшов, виглянуло обмите літне сонце. Під його ласкаве проміння висипало все пташине царство.

— Роздолля тут для наших вихованців, — весело розповідає старша пташниця Анастасія Назарівна Кононенко. — В приміщення ховаються тільки на ніч та в негоду. Та Й там їм непогано.

Може, вас дивує, чому це курчата і раптом потрапили в корівники? А в нас вже дав­но так заведено. Сьомий рік вирощуємо тут птаство.

Почалося це відтоді, як в радгоспі побудували широкогабаритний пташник на 6 тисяч курей-несучок. А приміщення для вирощування курчат не було. От хтось і запропонував поселити їх в корівниках, що всю весну і літо стоять порожніми. Адже худоба в літніх таборах.

Приміщення старанно внчистили, продезинфікували, побілили. Підлогу заслали шаром тирси і солом’яної різки. Розбили на секції, з розрахунку по 350 курчат на кожну. На початку травня перший рік завезли 6 тисяч молодняка. Торік було вже 13 тисяч. А ось зараз — 24700.

— Як обігріваємо примі­щення? А тут постаралися на­ші радгоспні умільці-електри­ки. Виготовили спеціальні електрозонтн, Ходімте покажу.

Просторе приміщення корів­ника. В ньому залишилося все обладнання після стійлово­го утримання худоби. Тільки над підлогою, на висоті десь 20-25 сантиметрів від неї звисають зонти. Виготовлені вони із звичайної фанери. В кожний вмонтовано по 5 стоватних електролампочок. Зонт над кожною секцією. Обігріває 350 курчат.

— В приміщенні завжди буває тепло, — продовжує свою розповідь Анастасія Назарівна. — А під зонтами температура не нижче 28 градусів, так як і треба для курчат у перший місяць життя. Підніманням чи опусканням зонтів регулюємо їх обігрівання.

В приміщенні сухо, чисто. Стоять коритця з водою, з кормами. До речі, вони для курчат різноманітні. Є й пшо­но, просо, ячмінна і пшенична крупи, дерть, звичайно, зелень і мінеральні корми, риб’яче і м’ясокісткове борошно тощо. Дають і необхідну дозу біоміцину для стимулювання росту курчат.

Молодняк розвивається доб­ре. В місячному віці окремі вже мають вагу понад 250 грамів. Та кажуть, курчат по осені підраховують. Але вже зараз видно, що і восени буде що рахувати. Щороку тут зберігають не менше 93-95 процентів молодняка від тої кількості, що беруть на вирощування.

У вересні, коли молочну худобу ставлять на стійлове ут­римання, птицю з корівників забирають. З кращих курочок комплектують продуктивне стадо. Торік уже в грудні від такого молодняка одержали 12 тисяч яєць. Стару птицю й зайвих півнів та курей реалізують на м’ясо.

В цьому році передбачається його продати не менше 20 тонн. На кожні сто гектарів зернових буде вироблено близько 11,6 центнера пташиного м’яса.

Яєць вже в радгоспі реалізували 400 тисяч при річному шані — 450. На кожну курку-несучку одержано за 5 місяців більше, ніж по 66 яєць.

З кожним роком продукція птахівництва в радгоспі стає все дешевшою. Вже торік десяок яєць обійшовся в 35 копі­йок, а планова собівартість 65.

... Чергова пташниця підготу­вала корми, В обідню пору зі­брався весь колектив. Дружно взялися за роботу пташниці Векла Угнива, Євдокія Кот, Ольга Шевченко, Ганна Демиденко. Почистили коритця. Роз­дали корми. А фуражир Іван Майстренко поїхав за новою порцією на наступний день.

— Оце й уся наша бригада, — говорить Анастасія Назарів­на. — Хоч роботи й чимало, але справляємося.

П. СОРОКОЛІТ.

СТАРША ПТАШНИЦЯ АНАСТАСІЯ НАЗАРІВНА КОНОНЕНКО.КУРЧАТА ПІД ЗОНТОМ.КОЛЕКТИВ ПТАШНИЦЬ, ЩО ВИРОЩУЮТЬ КУРЧАТ В РАДГОСПІ (ЗЛІВА НАПРА­ВО): ОЛЬГА КАЛЕНИКІВНА ШЕВЧЕНКО, ГАННА СЕМЕНІВНА НАУМЕНКО, АНАС­ТАСІЯ НАЗАРІВНА КОНО­НЕНКО, ВЕКЛА НИЧИПОРІВНА УГНИВА, ГАННА ВАСИ­ЛІВНА ДЕМИДЕНКО.Фото Б. Потьомкіна.