МАРКІВЦІ<br>Ласкаво просимо!
МАРКІВЦІ — СЕЛО РАДГОСПНЕ. Фоторепортаж

Джерело — "Жовтнева зоря" від 25 травня 1968 року.

Центральна вулиця села Марківців названа іменем Володимира Ілліча Леніна. Обрамлена буйнозеленими садами, алеями і парками, вона бере свій початок від залізничного переїзду і простилається через усе село. Вулиця Леніна — обличчя сьогоднішніх Марківців. В ній відбиваються величні зміни, які сталися в селі за п’ятдесят радянських років, величні перетворення, краса людської праці, творчої і натхненної.

Будинки, будинки... Добротні, криті бляхою і шифе­ром. Одно- і двоповерхові (фото 1 і 2). В них живуть ро­бітники радгоспу «Кіровський». Лише за останні два-три роки, як повідомляє голова сільської Ради Г. М. Терещенко, виросло в Марківцях понад 150 нових житлових будинків. Тільки останнім часом радгосп «Кіровський» відпустив своїм робітникам кредитів для забудови до десяти тисяч карбованців.

Кожне село — це історія. Історія боротьби, перемог, росту і звершень. Марківці теж. Зупинись, вслухайсь в розмірений ритм життя села. В цьому ритмі вчуєш биття сердець тих, які відстояли на полі бою ленінські заповіти, які вигартували перемогу у Великій Вітчизня­ній, кров’ю своєю ствердили завоювання Жовтня. Народ, який пізнав свободу — непереможний...Обеліск Слави (фото 3) гордо розправив гранітні пле­чі в центрі Марківців. Червоне полум’я п’ятикутної зірки сягає неба. На гранітних плитах висічені імена. Батьків і старших братів. Серед них ім’я Героя Ра­дянського Союзу марківчанина Петра Наумовича Зуб­ка. Червоними маками горять біля підніжжя травневі квіти...А це (фото 4) — майбутнє Марківців. Водять хороводи діти робітників і службовців села. Для них нещо­давно відкрився новий сад-ясла, який працюватиме круглорічно. Для дітей установлено телевізор, є піаніно, баян і ін. Щасливе дитинство...

Ми вже говорили про новобудови в селі. Ось і на знімках 5 і 6 ви бачите їх — житлові будинки для спе­ціалістів радгоспу і красень-універмаг. В ньому три відділи — готового одягу, тканин, культтоварів. Покуп­ців обслуговують Ганна Шмиголь і Парасковія Буряк, Лідія Батрак, Марія Кошель та Марія Гарбуз. Щоб як­найповніше задовольнити потреби населення, вони ве­дуть книги запитів покупця, борються за високу культу­ру обслуговування. Трохи далі розташовані їдальня (фото 7) на 50 місць, лазня (фото 8).

— Поліпшення побутових умов життя населення — це одна з найголовніших наших турбот, — говорить директор радгоспу «Кіровський» М. Ф. Шаповал.Люди — творці достатку. Кращими людьми, передови­ками радгоспного виробництва пишається село. Такими, як доярки Віра Луговська, Любов Кононенко, Ганна Семененко, Віра Омельченко, телятниці Клавдія Шев­ченко і Ганна Буряк, пташниці Олександра Конош, Анастасія Буряк і багато, багато інших. В полі і на радгоспівських фермах (фото 9) вони показують зразки комуністичного ставлення до праці.

Розквітають, оновлюються, прикрашуються Марківці — радгоспне село на нашій Україні.О. КОБИЗЬКИЙ.

Фото Б. ПОТЬОМКІНА.